Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/slonykk/domains/slonyk.com/public_html/classes/lib/external/DbSimple/Generic.php on line 113 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/slonykk/domains/slonyk.com/public_html/classes/lib/external/DbSimple/Generic.php on line 133 Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /home/slonykk/domains/slonyk.com/public_html/classes/lib/external/DbSimple/Mysql.php on line 70 Warning: mb_substr() expects parameter 2 to be long, string given in /home/slonykk/domains/slonyk.com/public_html/classes/hooks/HookAdminlogs.class.php on line 41 Макрос - стаття українською мовою (3) / Публіцистика / Рожевий Слоник - творчість без рамок

Макрос - стаття українською мовою (3)

Частина друга

Порадні макроси
Картинки у феєричних кольорах з верхнім і нижнім написом шрифтом "Імпакт". Або і без кольорів – просто картинка, з двома написами зверху і знизу. І навіть не важливо що зображено. Наразі це купа персонажів: Філосораптор, Сміливий вовк, Хики-пінгвін…

Однак, оригінальний — «Advice dog» — перший з незчисленного війська малюночків. З'явився на Форчані влітку 2008 року, ставши настільки поширеним у вживанні, що породив ще більше аналогів, які в свою чергу і по сьогодні надихають безосібного на створення ще більшої кількості аналогів. Собаку звали Boba Fett(читайте, як хочете) і фото було зроблене у далекому 2006 році Зображення милої собачки з виразом обличчя, що його ще звуть котячим, не тільки через Шрек 2, а і типову прохацьку улесливість, на фоні променевого джерела шести кольорів і дві фразі знизу і зверху малюнка, які мотивують безосібного до якихось дій. Краще за все коли ці дві заклиці породжують у об'єкта проглядання суперечності, можливо навіть бажання спалити себе, через виконання різних корисних порад типу видалення теки System32 для продуктивнішої роботи комп'ютера (дійсно зайва тека, у мене вже давно видалена) чи завантаження з інтернету нової програми-зломниці для УКонтакті, за відключеної НОД32(бо будь-який крек буде заборонено)(у цьому мем трохи нагадує підвид буряку).

Записування таких порад поза зображенням відбувається за допомогою символа @ (собака, лол). Спочатку записують фразу верхнього положення, потім знак @, потім порада нижнього положення, причому усі літери мають бути набрані ЗАГОЛОВНО:

ПРОДАЙ НИРКУ @ КУПИ ХЛІБА

ПОСТИ ТРАПІВ @ СТАВАЙ ПІВТОРАШКОЮ

ДІЛИ НА НУЛЬ @ СВІДЧИ БУРЯК


Повноцінним мемом Собака-порадник став тоді, коли за його зразком тут і там почали з'являтися наступники. Склад майже однаковий: феєричні кольори(іноді все те анімоване, рухливе...) на задньому фоні, якась істота на передньому і два написа: згори і знизу). Щоправда сутність написів змінювалася у залежності від того, який образ був зображений на передньому плані: це могли бути поради, питання, заклики, будь що. Інколи гіпнотуючі кольори не використовуються. Подробиці можете дізнатися з прикладів.

Використовуються ці картинки зазвичай у вайпах та набігах (коли щось дійсно суттєве вже запощено і фільтр постійно пише «Дане зображення вже знаходиться тут»). Також неодноразово було помічене використання таких картинок для відкриття тредів чи відповідь у самому треді. Коротше кажучі, такі поради є майже рівноцінні тектовим повідомленням і допомагають безосібному коротко виразити власну позицію.

Міні-комікси
Поширені в мережі, завдяки простоті розуміння та орієнтації на широкі маси. Сюжети не складні, а випадки, навколо яких вони центровані – взагалі переважно фізіологічні, тобто навіть школоті (переважній більшосьі читачів) зрозумілі. Часто, на відміну від професійних коміксів їх відрізняє відсутність намагання над'якісного виконання: головне, щоб суть читачі вловили.

Інтернет-комікси, як макроси зародилися тоді, коли другого актора почало не вистачати самим макросам. На разі, є купа мемів: тих самих смайлів, контекстних фраз та нововведень, що беруть початок саме з якогось “одного з коміксів чергової борди”.

В переважній більшості, акторів на головні ролі обирають з чітко-позиційованих персонажів: троль з трольською мордою, янукович у яєчному жовтку, а дупобіль настільки страшний, що і уявити важко. Народне мистецтво – жодного авангардизму і зайвої глибини.

Комікси, втім як і все інше, є об'єктом почастого раку і дедалі більше центруються навколо власних джерел: поландбольні комікси окремо, фрустрації окремо, проблемофісери – окремо.
Особливий і цікавий стиль коміксів виник на Краутчані і пов'язаний з масовою присутністю поляків на міжнародній дошці, і звісно ж з бажанням німецьткої нації тролити і викликати у них дупобіль. Спочатку традиція зводилась до зображення країн у формі кульок з кольорами їх прапорів (лише у Польщі прапор був догори дриґом), та макросороблство ніколи не стояло на місці і вже невдовзі виокремились держави, для яких загальновизнаним став окремий стиль малювання:
*Казахстан – прямокутник(чи цеглина?)
*Велика Британія – у формі класичного англійця з циліндром.
*Ізраїль зображається у вигляді гіперкуба.

Поландбол став причиною виникнення такого мему, як “Poland cannot into space”, завдяки коміксу, де Польща не змогла врятуватися від метеора, який летів на землю.

На разі виникло кілька окремих стилів малювання коміксів-країн:
1.Polandball – класичний стиль, де Польща фейлить.
1)Planetball – Польща фейлить, як планета-непланета Плутон
2)Poland cannot into space – Польща фейлить у космосі, а точніше через щось пов'язане з космосом.
2.Countryball – розширення Поланду, де фейлити може будь-яка країна.
3.Скандинавський стиль із зачісками та іншими прибамбасами, в Пеїнті не намалюєш.

Oh, exploitable
Серед Безосібного, більшість якого по суті понурі ледачі задроти, вже навіть самому зробити принагідну картинку — щось важке і немислиме. У будь-якому разі, легше взяти шаблончик без вставлень та кольорів, відкрити пеінт та замутити свою особисту мед-скілз шалерею (так кажуть про шалені та криві ручки). Сама форма “Oh, exploitable” походить від словопросіювача “noes” (з “Oh noes”) — “exploitable”. Як тільки анон бачить таку халяву на іміджборді, він відповідно одразу повідомляє усім іншим, що це готово до кулінарної обробки.

Комбо брекер
Особливий вид використання макросів на іміджбордах та деяких видів сайтів, де фізично можна залишати повідомлення поряд, як то блоги чи соціальні мережі. Являє собою можливість запостити макрос частинами таким чином, щоб повідомлення поряд створювали єдиний малюнок і невимовно вражали всіх оточуючих своєю крутістю та унікальністю.

Тягне свій початок зі сленгу гравців деяких ігор, де фраза “Combo Breaker” означає раповий хід, що наносить невиправну шкоду противнику. До речі, зараз такі ігри теж існують, але їх дедалі частіше побивають камінням за примітивізм та відстійність. Попри те, що сама фраза “C-C-C-COMBO BREAKER!” використовується якраз для перешкоджання складанню цілісної картинки, в народі самі такі картинки теж звуться “комбо”. Це важко осягнути, втім і не варто.

Наразі, популярні в Уконтакті, у бидла, поряд з ASCII-артом, оскільки надає +300 до школо-ВВВ, +250 до поваги у школо-друзів, -50 до швидкості завантаження сторінки перевантаженої мистецтвом.

Загалом, як і будь-який вид мистецтва, макрос, пішовши в маси, став раковим та понурим і втратив первинну свіжість думки, набувши загальної поширеності. Головний парадокс ділення на “макроси” та “копіпасти” у тому, що самі макроси є у своєму роді “копіпастою”, а копіпаста все більше стає схожою на макрос, куди люди підставляють власний контекст словами чи фразами. Зі зростанням їх архівів, ми розівчимося говорити власними словами. Ось.

Стаття файлом з повним графічним оформленням.

Коментарі (57)

RSS згорнути / розгорнути
+
0
каких долбоёбов целина уродила…
avatar

ValeryVolkovsky

 • 4 квітня 2011, 13:30
+
0
В чому суть?
avatar

Kurka

 • 4 квітня 2011, 19:16
+
0
Валера…
WWWWWWWWHHHYYYYYYYYYYAAAAAAAIIIIIIIiii??????////slashslash
avatar

Andy

 • 4 квітня 2011, 22:10
+
0
тут шо, у всіх понеділок, чи що?

мені цікаво, який ідіот вигадав дупобіль
у нес ніхто не говорить «я маю дупобіль», «у мене дупобіль»
люди говорять, «ой, щось мені болить жопа», «щось мій зад болить», навіть «мені боляче в дупу» вже трохи екзотичніше

і якщо «иметь пиво» ще хоч смішно звучить, до дупобіль звучить як переклад з російської гуглом тексту, перекладеного з англійської промтом.
хоча, я ж забув, у дибілів ґіків з іміджбордів лулз саме в таких перекладах, а наш простий босяцький гумор — ета ж рак, ёба.
avatar

Andy

 • 5 квітня 2011, 00:10
+
0
а кожен посил бордера босяком нахуй звучить як цукерка дресированому конику.
піздєц.

так що все, Курка-підарас, я тебе тепер назватиму Курка-підарас, або Курка-дартаньян, або Курка-Дартаньян-підЕрас, так що ти тепер КДЕ.

правда, я доставив тобі радість??
avatar

Andy

 • 5 квітня 2011, 00:12
+
0
Усі д'Артаньяни, а я — підарас…
avatar

Kurka

 • 5 квітня 2011, 22:50
+
0
саме так, саме так.
avatar

Andy

 • 6 квітня 2011, 00:52
+
0
Подібні тобі раки мені вже приписали вигадку ледь не всіх українських варіантів мемів, ти і «дупобіль» хочеш на мене повісити?

А ще є гузнобіль і сракобіль. Ось.
avatar

Kurka

 • 5 квітня 2011, 22:49
+
0
та не хочу я на тебе нічого вішати
але так ти один із трьоз з половиную укр анонів, а на слоні то взагалі єдиний, то я на тебе як на посла це все і вивалюю
чи ти проти такої відповідальної ролі?
avatar

Andy

 • 6 квітня 2011, 00:53
+
0
Параноїк
avatar

Kurka

 • 5 квітня 2011, 22:53
+
0
пнх.

мої мухи, моя голова, хочу — пофарбую.
avatar

Andy

 • 6 квітня 2011, 00:54
+
0
боже, ну твоє луркоблядство вже заїбало.
уходи, рачок.
avatar

capelist

 • 6 квітня 2011, 09:28
+
0
хм, думав, що це Енді.
перефразую.

луркоблядство на слоніку вже заїбало.
уходи, рачок.
avatar

capelist

 • 6 квітня 2011, 09:28
+
0
ти думав, КДЕ — мій бот?
фе, Кап.
я може і луркойоб, але де я луркойобив на слоні за останній рік?
і потім, я може і шизофренік, але я ж не Кітс
і потім, я може і далбайоб, але я ж не упоратий
avatar

Andy

 • 6 квітня 2011, 13:15
+
0
а упоратий це як?
avatar

Bybluk

 • 6 квітня 2011, 19:56
+
0
Це як Енді всім кожного разу нагадує всім, щоб вони не коментували мої пости.
avatar

Kurka

 • 6 квітня 2011, 21:35
+
0
Та хоч КДЕ-2
avatar

Kurka

 • 6 квітня 2011, 21:36
+
0
за слоником не стежу, але іще «с тєх врємьон» такі пости асоціюються тільки з тобою. вітаю, ти створив собі імідж)
avatar

capelist

 • 6 квітня 2011, 21:45
+
0
Люто двоїню.
avatar

Kurka

 • 6 квітня 2011, 21:49
+
0
лололололололо
в перекладі українською це виглядає іщо болєє убого.
avatar

capelist

 • 7 квітня 2011, 06:11
+
0
Називай мене КДЕ, а я буду називати тебе КДЕ-2. Твоя ж розшифровка.
avatar

Kurka

 • 6 квітня 2011, 21:50
+
0
бідося, а до чого там буква К?
avatar

Andy

 • 7 квітня 2011, 00:01
+
0
КДЕ мой кофе?
avatar

PawlikDoc

 • 7 квітня 2011, 08:10
+
0
фКизде.
avatar

Andy

 • 7 квітня 2011, 18:16
+
0
Для натяку.
avatar

Kurka

 • 7 квітня 2011, 08:59
+
0
підКерас-Д'артаньян-Енді
avatar

Kurka

 • 7 квітня 2011, 09:00
+
0
Ой, двієчку забув
avatar

Kurka

 • 7 квітня 2011, 09:00
+
0
та ти Х лінКхвізд бля.
avatar

Andy

 • 7 квітня 2011, 18:16
+
0
гета ж **БУГУРТ**.
прекратіть це, не смішіть мене і всіх остальних, я вас прошу.
avatar

capelist

 • 7 квітня 2011, 22:49
+
0
шо за бугурт?
avatar

Andy

 • 8 квітня 2011, 12:12
+
0
уходи, рак.
avatar

capelist

 • 8 квітня 2011, 18:35
+
0
Рафінований. Шеф-кухар — Енді Кауфман(???)
avatar

Kurka

 • 8 квітня 2011, 21:51
+
0
ви антісєміт?
avatar

Andy

 • 9 квітня 2011, 02:21
+
0
Твоє прізвище часом не Кауфман?
avatar

Kurka

 • 9 квітня 2011, 18:22
+
0
а поцчєму ви спгашиваєтє?
avatar

Andy

 • 11 квітня 2011, 11:34
+
0
Чи ж це вельми не либонь?
avatar

Kurka

 • 11 квітня 2011, 23:54
+
0
ех ти
з тобою не цікаво
ти замість нормально відповідати питанням на питання несеш шизофазію.
avatar

Andy

 • 11 квітня 2011, 23:58
+
0
Заледве раптом ні, позаяк либонь і ти.
avatar

Kurka

 • 12 квітня 2011, 00:06
+
0
не пизди, мої питання цілком конкретні
avatar

Andy

 • 12 квітня 2011, 01:13
+
0
Позаяк, Либонь і Ти — непогана назва для літоб’єднання.
avatar

Andy

 • 12 квітня 2011, 01:13
+
0
Боюся, вони вже функціонують у складі «Пропала грамота»
avatar

Kurka

 • 12 квітня 2011, 08:40
+
0
А мої почасте не вельми либонь.
avatar

Kurka

 • 12 квітня 2011, 08:39
+
0
Та й твої чи не ледь — ні.
avatar

Kurka

 • 12 квітня 2011, 08:41
+
0
Отим бо й ба.Пак твої либонь не вельми, то мої бодай гаразд.
avatar

kapec

 • 12 квітня 2011, 14:49
+
0
жжош сцуко
avatar

Andy

 • 12 квітня 2011, 18:27
+
0
Почасти ні, позаяк анініяк не либонь.
avatar

Kurka

 • 12 квітня 2011, 22:32
+
0
Твій позаяк вже залибонив далебі,
а почасти і поготів,
Єбі гусєй, ба навіть півнів та й корів.
avatar

kapec

 • 13 квітня 2011, 21:06
+
0
А от либонь і їжа. Ба навіть пак — кащеністи затролені.

Вибачте.
avatar

Kurka

 • 14 квітня 2011, 08:51
+
0
а ти, коли кінчаєш, теж вибачаєшся?
avatar

kapec

 • 14 квітня 2011, 11:14
+
0
Ні, лише коли ставлю експерименти.

Іще раз вибач. Або ні.
ХОча і не надто либонь, та ж ба працює!
avatar

Kurka

 • 14 квітня 2011, 11:22
+
0
Все выше- и нижеподписавшиеся — пидарасы.
avatar

Hiboplut

 • 8 квітня 2011, 01:15
+
0
дісрегард зет ай сак кокс

от бля, ми ж не аномімуси
avatar

Andy

 • 8 квітня 2011, 12:11
+
0
3,5 анонімуса

avatar

PawlikDoc

 • 9 квітня 2011, 09:14
+
0
Або 0
avatar

Kurka

 • 10 квітня 2011, 12:39
+
0
гггггг
avatar

PawlikDoc

 • 9 квітня 2011, 09:14
+
0
Опача.
avatar

happymami

 • 13 квітня 2011, 03:54
+
0
Опача. А чьо? Я люблю екзотику, йома йо
avatar

happymami

 • 13 квітня 2011, 03:55

Лише зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.